
Kibernetinis saugumas
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja vis įmantresnius būdus, kaip pavogti duomenis ar sutrikdyti veiklą, tad svarbu žinoti pagrindines apsaugos priemones ir principus. Kadangi mokymų metu iš Jūsų sulaukiame klausimų kaip nuo to apsisaugoti – skubame atsakymais pasidalinti su visais!
#1. Saugokitės sukčiavimo (pishing) atakų.
#2. Galvokite tik stiprius slaptažodžius.
Kibernetinis saugumas prasideda nuo stiprių slaptažodžių. Stiprūs slaptažodžiai turėtų būti unikalūs kiekvienai paskyrai, ilgesni nei 12 simbolių, su raidėmis, skaičiais ir simboliais. Venkite slaptažodžius išsaugoti telefono užrašinėje ar kompiuteryje.
#3. Įjunkite dviejų žingsnių autentifikavimą (2FA) visose svarbiose paskyrose.
Be slaptažodžio reikės papildomo patvirtinimo kodo (SMS, autentifikavimo programėlės), kas dar labiau apsunkins įsilaužėlių prieigą prie jūsų paskyrų.
#4. Naudokite VPN viešose vietose.
Viešasis Wi-Fi gali būti nesaugus ir lengvai pažeidžiamas. Naudodami VPN (virtualų privatų tinklą) galite apsaugoti savo ryšį, užšifruodami duomenis ir neleisdami kitiems jų perimti.
#5. Reguliariai darykite atsargines duomenų kopijas.
Įsitikinkite, kad svarbūs duomenys yra atsarginėse kopijose, nes kibernetinės atakos, tokios kaip ransomware (išpirkos reikalaujančios programos), gali užblokuoti jūsų prieigą prie failų. Duomenis kelkite į debesų saugyklas ar išorines talpyklas.
#6. Nepirataukite internete.
#7. Naudokite patikimą antivirusinę programą.
Daugiau straipsnių – jau netrukus! Visą naudingą informaciją matysite pamokų skiltyje.